Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023 r

• poniedziałek – św. Rity z Cascii, zak;
    • środa – NMP Wspomożycielki Wiernych;
    • piątek – św. Filipa Neriusza, k. – jest to także 60 rocz. święceń kapłańskich Biskupa Zdzisława Fortuniaka.
  2. W najbliższą sobotę w katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych kapłanów, którzy zostaną posłani do Parafii naszej Archidiecezji.
  3. Dzisiaj  przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a we środę modlimy się za kościół w Chinach.
  4. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu Wielkanocnego. Będziemy prosili o Jego dary.
  5. Przez cały maj – zapraszam na nabożeństwa majowe  g. 17.45 w Tomicach, a w Skrzynkach o g. 16.45. W niedzielę po mszy św. o g. 11.30. Niech to będzie piękne uwielbienie Matki Boskiej i błagalna modlitwa o pokój na świecie i potrzebne łaski dla nas.
  6. Przypominam, że okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.
  7. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących – potrzebujących naszej modlitwy.
  8. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują : Miłosz Kijak st. wol. zam. w Parafii Tomice ; Jagna Przybylska st. wol. zam. w Parafii Złotniki. Zap.1.