Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020r

– poniedziałek św. Andrzeja, ap;
    – środa – Bł. Rafała Chylińskiego, k;
    – czwartek – św. Franciszka Ksawerego, k.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Ogólnopolskie Rekolekcje Adwentowe – Oddanie 33. Więcej szczegółów na stronie www.oddanie33.pl.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Barbary. Sumę odpustową odprawi Ks. Prałat Roman Kubicki z Lubonia. Dyżur odpustowy mają Tomice. W sobotę na godz. 9.30 zapraszam wszystkich chętnych z odpowiednim sprzętem do grabienia liści wokół kościoła. Tomice poproszę o ciągnik z przyczepą.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski pod hasłem – „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Będziemy szczególnie dziękować za dar Nawiedzenia Maryi w kopii Jasnogórskiego wizerunku.
  5. Od dzisiaj można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas.
  6. W tym roku Roraty ze względu na zaistniałą sytuację będą miały wymiar duchowy. Szczególnie w każdą środę będziemy modlić się za naszą całą Parafię. Takim przygotowaniem duchowym będzie lektura Ewangelii św. Łukasza przez cały Adwent. Może to być np. 1 rozdział dziennie. Otwórzmy zatem nasze serca na przyjście Pana.
  7. Dzisiaj w Stęszewie zbiórka krwi. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Za tydzień dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół. godz. przed mszą św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  10. Przypominam o maseczkach w kościele i odpowiednim dystansie.