Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024 r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Grzegorza z Nareku,op. i dK.
 2. Dzieci i młodzież rozpoczynają II semestr nauki w szkole. Niech to będzie czas otwarcia się na dary Ducha Świętego w poznawaniu prawd o otaczającym nas świecie.
 3. Od 29.02 rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które będą wyglądały tak:
  • 29.02 – Skrzynki – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 01.03 – Tomice – g. 17.30 – Droga Krzyżowa; g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 02.03. – Tomice – g. 18.00 – msza św. z nauką ogólną;
  • 3.03 – niedziela – na każdej mszy św. nauka ogólna. Będą to msze św. koncelebrowane. Przed każdą mszą św. będzie też okazja do spowiedzi św. Rekolekcje będzie głosił – Ks. Prefekt Marek Ratajczak z naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 4. W I-piątek miesiąca od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 5. Za tydzień 3.03 w Stęszewie o g.18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński
 6. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną – przeznaczoną na Seminarium, Wydział Teologiczny, Dom Ks. Emerytów i inne dzieła. Po mszy św. można zabrać koperty na ten cel. Można także wpłacać na nasze konto parafialne, które znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii. W tym roku wszystkim jest ciężko, dlatego kto może niech złoży większą ofiarę. Za zrozumienie i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
 7. Naszą łącznością z Chrystusem cierpiącym na krzyżu będą śpiewane Gorzkie Żale 15 min. przed każdą mszą św. w niedziele – przyjdźmy zatem wcześniej oraz Droga Krzyżowa w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a W Tomicach w piątek g. 17.30.
 8. Dzisiaj na każdej mszy św. wspomagamy Polskich Misjonarzy.
 9. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku, po wieczornej mszy św. lub po odpowiednim uzgodnieniu.
 10. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.
Scroll to Top