Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, k;
  • wtorek – św. Wacława , m;
  • środa – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • czwartek – św. Hieronima, k i dK;
  • piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK;
  • sobota – św. Aniołów Stróżów.
 2. Dziękuję młodzieży z naszej Parafii, która przyjęła sakrament Bierzmowania za piękne świadectwo wiary i ufundowany nowy kielich i patenę. Bóg zapłać za to dobro.
 3. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. Od piątku rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. W kościele Parafialnym Różaniec będzie o g. 17.30, a w Skrzynkach o g. 16.30. We wtorki zapraszam szczególnie Parafian z Mirosławek, środę z Tomiczek, piątek z Tomic i Rybojedzka. Dzieci szczególnie I-komunijne zapraszam we środę. Starajmy się choć 1 dziesiątkę odmówić każdego dnia, czy to w drodze do pracy. Za tydzień na mszy św. o g. 11.30 poświęcenie Różańców dzieciom komunijnym i krótkie zebranie.
 5. W tym tygodniu okazja do spowiedzi – czwartek – od. g.16.30 – modlimy się na Różańcu o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, pierwszy piątek m-ca Tomice – spowiedź od g. 17.30. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 6. Przypominam, że 26.09 – niedziela – w Stęszewie o g. 18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Tam odsyłam zainteresowanych narzeczonych, którzy planują ślub.
 7. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po odpowiednim uzgodnieniu.
 8. Przypomnienie: jeśli chcemy postawić nowy pomnik na cmentarzu lub załatwić jakąkolwiek sprawę z grobem najpierw trzeba zgłosić się do biura parafialnego. Bardzo proszę, aby ta rodzina, która zostawiła gruz i nieporządek pod płotem jak najszybciej to posprzątała. Dziękuje za zrozumienie i dbajmy wspólnie o porządek.
 9. Trwa nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego po parafiach naszej archidiecezji. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin, teraz przez wstawiennictwo Bł. Kard. Stefana wyszyńskiego.
Scroll to Top