Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • sobota – św. Franciszka z Paoli, pust.
 2. Wspieramy naszą modlitwą, ale także w sposób materialny naszych cierpiących Braci na Ukrainie. Szczegóły w gablocie.
 3. Jeśli jakaś rodzina z naszej Parafii pragnie przyjąć uchodźców z Ukrainy może zgłosić się do Urzędu Gminy w Stęszewie. Szczegóły na stronie internetowej urzędu.
 4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: do kaplicy w Skrzynkach we czwartek o g. 16.30, a w Tomicach w piątek o g. 17.30.
 5. Gorzkie Żale śpiewamy przed każdą mszą św. w niedzielę, a więc przyjdźmy odpowiednio wcześniej.
 6. W przyszłą niedzielę – 3.04. na g. 15.00 zapraszam na probostwo Nową Radę Duszpasterska i Ekonomiczną na swoje spotkanie.
 7. Dzierżawców ziemi parafialnej zapraszam w tym tygodniu we wtorek i środę po wieczornej mszy św.
 8. W tym tygodniu przypada I – piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od g. 17.00. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian. Na Drogę Krzyżową zapraszam kl. VII przygotowującą się do Bierzmowania, potem na mszę św. i krótkie zebranie. Obecność obowiązkowa.
 9. W sobotę 2.04. na g. 9.30 zapraszam dzieci I-komunijne z Rodzicem na pierwszą spowiedź.
 10. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną, przeznaczoną na Seminarium, Wydział Teologiczny, Dom Ks. Emerytów i inne dzieła. Po mszy św. można zabrać koperty na ten cel. W tym roku wszystkim jest ciężko, dlatego kto może niech złoży większą ofiarę. Dziękuję kolejnym 16 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną. Można dokonywać także wpłat na nasze konto Parafialne. Bóg zapłać.