Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022 r

• środa – św. Andrzeja, ap;
    • piątek – Bł. Rafała Chylińskiego, k;
    • sobota – św. Franciszka Ksawerego, k;
    • niedziela św. Barbary – Naszej Patronki.
  2. Dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy pomagali w pracach porządkowych wokół kościoła. Niech św. Barbara wyprosi wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Barbary. Sumę odpustową o g. 11.30 odprawi Ks. Kanonik Kazimierz Tomalik z Solca. Dyżur odpustowy mają Tomiczki. O niesienie baldachimu i sztandaru w czasie procesji proszę tych samych Panów co w Boże Ciało.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski pod hasłem – „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Będziemy szczególnie prosić o dobre owoce trwającego Synodu, który teraz odbywa się na etapie diecezjalnym.
  5. Od dzisiaj można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Wszelkie ofiary przeznaczymy na bieżące remonty.
  6. Od wtorku rozpoczynamy Roraty. Zapraszam wszystkich nie tylko dzieci. Roraty będą: wtorek, środa w Tomicach a w czwartek w Skrzynkach o g. 17.00. Dzieci otrzymają specjalne wyklejanki, które będą zbierały przez cały Adwent. Na pierwsze Roraty szczególnie zapraszam dzieci I-komunijne z Rodzicem. Potem będzie krótkie zebranie.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół. godz. przed mszą św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  8. Za tydzień dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  9. Uprzejmie przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku o wieczornej mszy św. lub po uzgodnieniu.