Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021r

 1. Weszliśmy w Wielki Tydzień, który przygotowuje nas na Święta Paschalne. W tym roku w sposób szczególny mimo trwającej epidemii przy zachowaniu środków ostrożności trwajmy przy Chrystusie uczestnicząc w obrzędach. O wystrój kościoła poproszę Parafian z Tomic.
 2. W tym roku wszystkie Uroczystości Triduum będą o g. 18.00.
 3. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
 4. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o g. 17.30 Droga Krzyżowa, a potem dalsze uroczystości. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 5. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez Oktawę będzie można ją zabrać do domu. Nie będzie procesji wokół kościoła. Przez te dni składka będzie przeznaczona na bieżące potrzeby kościoła.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie mszy św. o godz. 8.00.
 7. Dziękuję kolejnym 6 rodzinom, które złożyły daninę. Można dokonywać także wpłat nasze konto Parafialne. Bóg zapłać za to dobro.
 8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wg następującego porządku:
  • W Skrzynkach o g. 11.00,
  • Rybojedzko o g. 12.00,
  • Mirosławki o g. 13.00,
  • Tomiczki g. 14.00,
  • Tomice g. 15.00.
   Poświęcenie będzie na dworze przy kościele. W miarę możliwości adorujmy także Grób Pański. W tym dniu starajmy się zachować post.
 9. Przypominam o maseczkach w kościele i odpowiednim dystansie. W kościele może przebywać 15 osób, pozostali na zewnątrz.
 10. Zmarł nasz Parafianin śp. Andrzej Przybyła ze Skrzynek. Przeżył 70 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g 14.00. Dobry Jezu …
Scroll to Top