Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  – poniedziałek – św. Marty;
  – środa – św. Ignacego z Loyoli, K;
  – czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i DK;
  – niedziela – św. Jana Marii Vianneya K.
 2. Przeżywamy czas wakacji. Niech to będzie czas wartościowego odpoczynku i przeczytania także dobrej, mądrej książki.
 3. Składam serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary na rzecz misji z okazji Św. Krzysztofa oraz na renowację naszej zabytkowej dzwonnicy. Bóg zapłać.
 4. Od 1.08.-8.08 można dostąpić odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli dla siebie lub za Zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek – stan łaski uświęcającej. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. We czwartek pomodlimy się od g.16.30 o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek od g. 17.30 okazja do spowiedzi szczególnie dla dzieci i młodzieży. Od g. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 6. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich pracujących, zwłaszcza przy trudnych tegorocznych żniwach.
 7. Zapraszam do naszej letniej kawiarenki w sadzie. Przez całe wakacje w każdą niedzielę zapraszam po mszy św. na chwilę oddechu, a o g. 15.00 na dobrą kawę i ciacho. W tę niedziele proszę o blachę ciasta i dyżur Panie z Rybojedzka, a za tydzień będą miały dyżur Panie z Tomic. Proszę o przygotowanie całej infrastruktury: kubeczków, talerzyków, kawy, herbaty, łyżeczek itd.
 8. 19 sierpnia planujemy jechać z Pielgrzymką do Lichenia. Zapisy z wpłatą 50 zł od dzisiejszej niedzieli, po każdej mszy św.
Scroll to Top