Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021r

• wtorek – św. Andrzeja, ap;
    • czwartek – Bł. Rafała Chylińskiego, k;
    • czwartek – św. Franciszka Ksawerego ,k;
    • sobota – św. Barbary Naszej Patronki.
  2. Dziękuję serdecznie za wszelkie ofiary na rzecz migrantów i strzegących polskiej granicy. Bóg zapłać.
  3. Trwają Ogólnopolskie Rekolekcje Adwentowe – RODZINA 33. Więcej szczegółów na stronie www.rodzina33.pl.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Barbary. Sumę odpustową o g. 11.30 odprawi Ks. Kanonik Tadeusz Magas z Poznania. Dyżur odpustowy mają Skrzynki. O niesienie baldachimu i sztandarów w czasie procesji proszę tych samych Panów co w Boże Ciało.
  5. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski po hasłem – „Posłani w pokoju Chrystusa”. Będziemy szczególnie prosić o dobre owoce Nawiedzenia Maryi w kopii Jasnogórskiego obrazu w naszej Archidiecezji.
  6. Od dzisiaj można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Wszelkie ofiary przeznaczymy na remont naszego zabytkowego muru.
  7. Od wtorku rozpoczynamy Roraty. Zapraszam wszystkich nie tylko dzieci. Roraty będą: wtorek, środa w Tomicach a we czwartek w Skrzynkach o g. 17.00. Dzieci otrzymają specjalne wyklejanki, które będą zbierały przez cały Adwent. Na pierwsze Roraty szczególnie zapraszam dzieci I-komunijne z Rodzicem. Potem będzie krótkie zebranie.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół. godz. przed mszą św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
  9. Za tydzień dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.