Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021r

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek – św. Andrzeja, ap;
  • czwartek – Bł. Rafała Chylińskiego, k;
  • czwartek – św. Franciszka Ksawerego ,k;
  • sobota – św. Barbary Naszej Patronki.
 2. Dziękuję serdecznie za wszelkie ofiary na rzecz migrantów i strzegących polskiej granicy. Bóg zapłać.
 3. Trwają Ogólnopolskie Rekolekcje Adwentowe – RODZINA 33. Więcej szczegółów na stronie www.rodzina33.pl.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Barbary. Sumę odpustową o g. 11.30 odprawi Ks. Kanonik Tadeusz Magas z Poznania. Dyżur odpustowy mają Skrzynki. O niesienie baldachimu i sztandarów w czasie procesji proszę tych samych Panów co w Boże Ciało.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent oraz nowy Rok Duszpasterski po hasłem – „Posłani w pokoju Chrystusa”. Będziemy szczególnie prosić o dobre owoce Nawiedzenia Maryi w kopii Jasnogórskiego obrazu w naszej Archidiecezji.
 6. Od dzisiaj można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Wszelkie ofiary przeznaczymy na remont naszego zabytkowego muru.
 7. Od wtorku rozpoczynamy Roraty. Zapraszam wszystkich nie tylko dzieci. Roraty będą: wtorek, środa w Tomicach a we czwartek w Skrzynkach o g. 17.00. Dzieci otrzymają specjalne wyklejanki, które będą zbierały przez cały Adwent. Na pierwsze Roraty szczególnie zapraszam dzieci I-komunijne z Rodzicem. Potem będzie krótkie zebranie.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół. godz. przed mszą św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych Parafian.
 9. Za tydzień dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Scroll to Top